Czym charakteryzują się lasery diodowe do depilacji?

Lato to czas, w którym konieczność depilacji zbędnego owłosienia szczególnie daje się we znaki. Żeby nie musieć poświęcać czasu na codzienne golenie dające jedynie kilkudniowe rezultaty, wiele osób zaczyna zastanawiać się nad skorzystaniem z usług gabinetów medycyny estetycznej oferujących trwałą depilację. Wprowadzenie tego zabiegu do oferty salonu kosmetycznego jest możliwe za pośrednictwem zakupu lasera do depilacji, na przykład diodowego. O tym, czym charakteryzuje się takie rozwiązanie oraz na jakie rezultaty można liczyć, stosując ten typ urządzenia, opowiemy w tym artykule.

Laser do depilacji — skuteczna i trwała redukcja owłosienia

Depilacja laserowa to sposób na trwałą redukcję zbędnego owłosienia w wybranych partiach ciała. Oznacza to, że poddane takiemu zabiegowi mieszki włosowe zostają uszkodzone, dzięki czemu proces wzrostu włosków jest zatrzymany. Należy oczywiście pamiętać, że włosy na ludzkim ciele znajdują się w różnych fazach rozwoju, w związku z czym, aby uzyskać równomierne i trwałe rezultaty zabiegu, konieczne może być wykonanie kilku sesji w krótszych lub dłuższych odstępach czasu.

Laser diodowy a inne technologie depilacji — co warto o nich wiedzieć?

Lasery diodowe są jednym z najpopularniejszych typów urządzeń używanych w gabinetach medycyny estetycznej oferujących zabiegi trwałej redukcji owłosienia. Innymi typami technologii są na przykład lasery neodymowo-yagowe czy aleksandrytowe. W porównaniu do nich laser diodowy działa głębiej, w związku z czym emitowana przez niego wiązka jest skuteczniejsza. Co więcej, nawet jeśli w danym zabiegu nie uda się trwale zlikwidować cebulki, włos odrasta wolniej, jest cieńszy, słabszy oraz mniej widoczny. Lasery diodowe mogą być stosowane na każdym typie skóry i owłosienia, zarówno w przypadku kobiet z jaśniejszą, jak i ciemniejszą karnacją. Aby uzyskać pożądany efekt, należy jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu parametrów pracy urządzenia przed przeprowadzeniem zabiegu.?

Jak wybrać dobrej jakości laser diodowy do swojego salonu?

Jeżeli zamierzasz rozpoczęcie oferowania w swoim gabinecie medycyny zabiegów trwałego usuwania owłosienia z pomocą laserów diodowych, koniecznie upewnij się, że wybierasz trwały i skuteczny sprzęt. Sposobem na to jest analiza oferowanych przez dany model parametrów pracy oraz wybranie egzemplarza pochodzącego z oferty zaufanego producenta lub dostawcy. Przykładem sklepu, w którym można kupić atestowane urządzenia uznanych marek, jest hurtownia kosmetyczna Cosmed24. Znajdziesz tam także bezpieczne w stosowaniu i skuteczne lasery diodowe do depilacji.

Chcesz zapewnić sobie jak największą funkcjonalność sprzętu, postaw na model łączący kilka technologii, na przykład laser diodowy z neodymowo-yagowym bądź funkcją fotoodmładzania. Sprawdź również rozmiar plamki zabiegowej, ilość dostępnych impulsów i szacowaną żywotność sprzętu, a także upewnij się, czy w danym modelu obecny jest system chłodzenia, który zredukuje odczuwalność zabiegu i nieco go przyspieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 16 =