Jakie są najczęstsze problemy przy sprzedaży auta do skupu?

Jakie są najczęstsze problemy przy sprzedaży auta do skupu?

Skup aut używanych to szansa, by szybko sprzedać wysłużone, powypadkowe i uszkodzone auto. Na ogół transakcje przebiegają tutaj w błyskawicznym tempie, a gotówka wypłacana jest do ręki sprzedającego już po kilkudziesięciu minutach od przyjazdu do placówki. Nie zawsze jednak sprzedaż jest tak szybka. Chcesz dowiedzieć się, jak sprzedać swój samochód  sprawnie? Podpowiadamy więc, jakie są najczęstsze problemy przy sprzedaży auta do skupu.

Zbyt niska wycena

Skup samochodów używanych swoje oferty opiera na darmowej i niezobowiązującej wycenie każdego samochodu. Bardzo często wystarczy tylko skontaktować się z wybraną placówką telefonicznie lub przez wypełnienie formularza, by otrzymać wstępną ofertą. Co więcej, profesjonalny skup aut działa na ogół 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, można więc zadzwonić do niego o dowolnej porze, by dowiedzieć się, ile firma, prowadząca skup aut używanych a gotówkę może zapłacić za nasz samochód osobowy bądź dostawczy.

I choć domeną najlepszych skupów aut jest indywidualne podejście do każdego auta, wycena nie zawsze odpowiada każdemu klientowi. To jeden z najważniejszych problemów, który może opóźnić w czasie finalizację transakcji. Opóźnić, ale nie zablokować – wciąż bowiem możesz sprzedać samochód w wybranym miejscu. Być może skup aut przedstawi również inną ofertę, bardziej satysfakcjonującą dla obu stron, której akceptacja zakończy się podpisaniem umowy sprzedaży.

skup samochodów

Dokumenty, potrzebne przy sprzedaży pojazdu do skupu aut

Skup aut za gotówkę taki jak http://autodave.pl/skup-aut-wejherowo/ może oferować błyskawiczny skup samochodów, bez względu na ich stan techniczny, markę, rocznik, model samochodu czy liczbę przejechanych kilometrów. Dobry skup pojazdów oferuje też dojazd do klienta, szybką wycenę na jego posesji i własny transport przy pomocy lawety. Dzięki temu nie musisz czekać na firmę, świadczącą swoje usługi w tym zakresie, a skupowanie samochodów odbywa się tutaj w błyskawicznym tempie.

Aby jednak proces sprzedaży mógł zostać zakończony sukcesem, konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów. Przede wszystkim będzie to dowód rejestracyjny i karta pojazdu, ale również dowód opłacenia składki OC i wykonania przeglądu technicznego auta. Co prawda w skupach do każdego klienta podchodzi się indywidualnie, a sprzedaż pojazdów bez dokumentów jest możliwa. Warto wiedzieć jednak, że przy wyrejestrowaniu używanego pojazdu brak obowiązkowego ubezpieczenia zostanie z pewnością odnotowany, co z kolei będzie wiązało się z koniecznością poniesienia stosownych opłat.

Skup aut używanych uszkodzonych

Sprzedaż auta uszkodzonego to na ogół spory problem. Może on również pojawić się w trakcie współpracy z firmą, która prowadzi skup samochodów używanych. Jak się bowiem okazuje, skup auta jest możliwy jedynie wówczas, gdy nadaje się on jeszcze do naprawy w celu dalszej odsprzedaży. Profesjonalny skup samochodów z dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej z pewnością jednak dokładnie oceni stan pojazdu, by określić, czy możliwa jest jeszcze jego naprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 3 =