Szkło stołowe w gastronomii i w domu

Rynek gastronomiczny stawia duże wymagania w zakresie jakości i estetyki szkła stołowego. Wybór odpowiedniego szkła dla restauracji czy baru jest niezwykle istotny, ponieważ ma wpływ na odczucia gości oraz wizerunek restauracji czy kawiarni. Szkło w gastronomii oferowane przez rynek to ogromny asortyment kształtów, wzorów, począwszy od tradycyjnych pękatych i kulistych po ścięte i geometryczne. Komplety takiego szkła potrafią zmienić padanie promieni światła i pozwalają odkrywać na nowo barwy serwowanych napojów, ich smaki i zapach.

Szkło stołowe w gastronomii i w domu

Producenci szkła stołowego dla gastronomii

Wybór odpowiedniego szkła stołowego dla gastronomii jest kluczowy, ponieważ wpływa na odczucia gości oraz wizerunek restauracji czy kawiarni.
Producenci szkła stołowego dla gastronomii starają się sprostać wymaganiom restauratorów, oferując wysoką jakość wykonania oraz trwałość produktu. Wielu z nich specjalizuje się w produkcji niestandardowych wzorów, co pozwala klientom indywidualnie dopasować swoje naczynia do stylu wnętrza czy charakterystyki menu.

Rona to fabryka, która swoje naczynia szklane jak szklanki, kieliszki do wina, kieliszki do wódki i likierów, pokale i całą gamę szkła gastronomicznego produkuje ze szkła kryształowego. Jest ono delikatne, cienkościenne i bardzo eleganckie.
Wzmacnia laserowo krawędzie takiego szkła, przez co zyskuje ono trwałość i zwiększa odporność na wyszczerbienia. Kolekcje Rona to kilkanaście ciekawych, niestandardowych i klasycznych kolekcji, które świetnie spełniają swoje role w hotelach, na bankietach, w restauracjach i w prywatnych domach.

Kolejnym producentem wartym uwagi jest włoskie Bormioli Rocco. Szkło tej marki cechuje styl i trwałość. Kształty tego producenta sa nierzadko ciekawie tłoczone, mają nietypowe kształty – zwłaszcza pucharki, kieliszki do wina mają raczej typowe, pękate czasze a szklanki do piwa to prawdziwe dzieła sztuki. Bormioli Rocco oferuje również szkło kolorowe.

Turecka marka LAV weszła z ofertą niskobudżetowego szkła stołowego dla gastronomii i dla domu z dużym rozmachem. Szkło LAV jest produkowane metodą wytłaczania, szkło jest wysokoprzeźroczyste i bardzo trwałe. Liczebność kolekcji tego producenta oraz znakomita cena sprawiają, że coraz szybciej zdobywa nasz krajowy rynek. Oferta jest skierowana do barów, restauracji, hoteli i dla użytkowników indywidualnych.

Warto zaznaczyć, że dobry producent szkła stołowego powinien dbać nie tylko o estetykę swoich produktów, ale również o ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Wygodna forma oraz ergonomia są równie ważne jak wyjątkowy design. Dlatego warto zwrócić uwagę na renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród restauratorów i konsumentów.

Podsumowując, wybór odpowiedniego szkła stołowego dla gastronomii ma duże znaczenie dla sukcesu lokalu. Odpowiednio dobrany zestaw kieliszków może wpływać na odczucia gości oraz podkreślać charakter serwowanych napojów. Dlatego warto zainwestować czas i środki w wyszukanie najlepszego producenta, który zapewni nie tylko unikalne wzornictwo, ale także wysoką jakość wykonania.

Czyszczenie i higiena szkła gastronomicznego

Dla każdego lokalu istotą jest łatwość mycia tych kruchych naczyń. Większość z nich może być myta w zmywarkach przemysłowych i podgrzewana w kuchenkach mikrofalowych. Polerowanie takiego szkła w polerkach gastronomicznych również nie powinna być problematyczna. Ostrożniej patrzylibyśmy na mycie w zmywarkach kryształów. Tu z pewnością można to robić, jednak należy liczyć się z szybkim matowieniem powierzchni. Ponadto cena kryształów jest dość wysoka, więc nie jest to dobry wybór dla gastronomii.

Czy zawsze drożej znaczy lepiej, czyli idealne połączenie ceny i funkcjonalności

Naszym zdaniem najbardziej pożądanym szkłem dla rynku gastronomicznego jest szkło dostępne w sprzedaży, liczne, różnorodne, którego cena jest niewygórowana oraz takie, które można myć w zmywarkach. Nie zawsze drożej znaczy lepiej. Szkło ma też taką brzydką cechę, że się tłucze, zatem argument o możliwości dokupowania kieliszków do wina, brakującej szklanki, pokali do piwa nawet od 1 sztuki jest bardzo solidnym argumentem, aby wybrać kolekcje dostępne. Tu z pewnością rozwiązaniem jest szkło LAV, które jest niedrogie i bardzo ciekawe. Nie jest może bardzo liczne, ale z pewnością cieszy oko, jest ciekawie zdobione i nadaje się w zasadzie do każdego typu lokalu, zarówno do domu, baru jak i do restauracji. Szklanki w bardzo różnych pojemnościach i kształtach, kieliszki do wina szklanki do piwa i pokale do wody, pucharki do deserów i do lodów, dzbanki, to nie wszystkie artykuły szklane jakie oferują sklepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =