Preizolacja dostępna w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Preizolacja dostępna w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Preizolacja to termicznie izolowana instalacja dostarczająca ciepłą wodę użytkową lub wodę grzewczą o wysokich parametrach ciśnienia do 2,5 MPa i temperaturze od 144°C do 165°C, w zależności od rodzaju izolacji termicznej rurociągu. Instalacje preizolowane, które są używane w sieciach miejskich, zazwyczaj składają się z rur i kształtek preizolowanych. Rurą przewodową w tych systemach jest zwykle rura stalowa czarna ze szwem lub bez. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o charakterystyce rur preizolowanych? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Rura preizolowana – charakterystyka

Izolację między rurą a zewnętrzną powłoką z HDPE stanowi pianka poliuretanowa (PUR). Największą zaletą tego rodzaju rur preizolowanych jest ich wysoka wytrzymałość mechaniczna, stabilność kształtu i konstrukcji. Rurociągi preizolowane znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach i charakteryzują się specyficznymi cechami.

Rurociągi preizolowane z rurami stalowymi są zwartymi konstrukcjami, które są układane bezpośrednio w wykopie i nie wymagają dodatkowego stabilizowania położenia. Są stosunkowo łatwe w montażu.

roboty ziemne przy preizolacji

Zalety i wady rur preizolowanych

Prostota wykonania ma swoje zalety, ale również pewne wady. Zarówno rury, jak i kształtki, w tym także armatura preizolowana, są produkowane według określonych standardów. Na przykład rury stalowe czarne są dostępne w fabrycznych długościach 6, 12, 16 m, a rury ocynkowane w długości 6 m. Końce rur pozostają odsłonięte, a krawędzie są odpowiednio przygotowane do spawania przez ukosowanie.

Miejsce spawania należy odpowiednio zabezpieczyć przed korozją i wilgocią, a następnie nałożyć element złącza w postaci mufy z polietylenu o dużej gęstości (PE-HD). Mufa ma uszczelnienie na obu końcach w postaci opaski termokurczliwej oraz dwa otwory do wtryskiwania korków po procesie wytwarzania pianki. Izolacja termiczna miejsca połączenia polega na wstrzykiwaniu dwuskładnikowej pianki poliuretanowej do wnętrza mufy przez fabryczne otwory, które następnie należy zabezpieczyć korkami. Armatura i kształtki są również zgodne z tym samym standardem, co znacznie ogranicza możliwość swobodnego kształtowania trasy instalacji.

 

Gdzie można kupić rury preizolowane, kształtki, zawory, kolana?

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty hurtowni ciepłowniczej Proterm Bydgoszcz, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty preizolowane. Nasza firma oferuje szeroki wybór systemów preizolowanych, które doskonale przygotują Cię do realizacji każdego projektu. Bez względu na skalę inwestycji, zapewniamy profesjonalne wsparcie i dostęp do różnorodnej gamy produktów dedykowanych dla branży ciepłowniczej.

W naszej ofercie znajdziesz również kompaktowe węzły cieplne firmy Danfoss. W obecnych czasach, rozbudowa miejskich sieci grzewczych zasilanych z centralnych bloków energetycznych jest niezbędnym rozwiązaniem dla ochrony środowiska i redukcji emisji zanieczyszczeń pochodzących z palenisk domowych. Jeśli szukasz alternatywy, proponujemy także kondensacyjne kotły gazowe Viessmann, które dostępne są w naszej hurtowni instalacyjnej Proterm Bydgoszcz. Oferujemy również usługi instalacyjne, aby zapewnić kompleksowe wsparcie.

Po podłączeniu budynku do sieci grzewczej, kluczowym elementem jest odpowiednio dobrany węzeł cieplny. Możesz być pewien, że zapewniamy profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniego węzła oraz wykonanie poprawnego montażu. Ponadto, oferujemy pełną obsługę serwisową dla zakupionych węzłów kompaktowych DANFOSS w naszej hurtowni ciepłowniczej Proterm Bydgoszcz.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zaufaj profesjonalizmowi i wysokiej jakości naszych produktów.

3 thoughts on “Preizolacja dostępna w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =