Czym się różnią rodzaje umywalek łazienkowych?

Czym się różnią rodzaje umywalek łazienkowych?

Umywalki łazienkowe to niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Taka ceramika może różnić się zarówno kształtem i kolorem, jak i sposobem montażu. Stosowne modele dobieramy do konkretnej aranżacji wnętrza, choć niemałą rolę pełnią tutaj również indywidualne preferencje i gusta. Odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów, jest ogromny wybór umywalek łazienkowych, znajdujących się w ofertach poszczególnych producentów. Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji podpowiadamy, czym różnią się od siebie poszczególne modele umywalki. 

Umywalki łazienkowe w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach

Umywalki dostępne na współczesnym rynku doskonale wpiszą się w każdą aranżację. Zwolennicy klasycznego piękna stawiają często na czarne umywalki do łazienki, choć nie brakuje również miłośników tradycyjnych rozwiązań. To właśnie dla nich w asortymencie sklepów przygotowano cały wachlarze umywalek białych, niezwykle funkcjonalnych, a zarazem wpisujących się w każdy wystrój wnętrz.

To jednak jeszcze nie wszystkie propozycje wiodących producentów. Część z nich proponuje umywalki brązowe, ecru, zielone, szare, srebrne, a nawet różowe czy czerwone. Wybierając model umywalki łazienkowej, można również zdecydować się na umywalki łazienkowe w różnych kształtach, np. okrągłe, owalne, kwadratowe czy prostokątne. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar tego elementu wyposażenia wnętrz. Na szczęście również i tutaj producenci zaskakują bogactwem asortymentu, oferując umywalki do łazienki o każdym metrażu.

umywalka prostokątna

Rodzaj umywalki ze względu na sposób montażu

Ceramikę łazienkową można podzielić również ze względu na sposób montażu. W nowoczesnych aranżacjach sporą popularnością cieszą się umywalki nablatowe. Montaż umywalek nablatowych polecany jest zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Umywalki łazienkowe nablatowe mogą zostać ustawione na blatach lub meblach. Większość inwestorów decyduje się właśnie na to drugie rozwiązanie, ukrywając tym samym elementy przyłączeniowe oraz zyskując dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Innym rodzajem będą umywalki podblatowe, które mocuje się poniżej poziomu blatu. Cieszą się one coraz większą popularnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownicy zyskują dużą przestrzeń na akcesoria łazienkowe, które można ustawić wokół umywalki. Możesz zdecydować się również na nowoczesne umywalki półblatowe, częściowo wpuszczone w blat, choć rozwiązanie to nie cieszy się już tak dużą popularnością.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym będzie również umywalka wpuszczana w blat. Taka umywalka różni się od umywalki podblatowej tym, że ponad powierzchnię wystaje tutaj jej rant. Sporym zainteresowaniem cieszą się również umywalki wolnostojące. Nie muszą one przylegać do ściany i z reguły pełnią również funkcje dekoracyjne, gdyż charakteryzują się wysokim poziomem estetyki. Takie rozwiązanie jest jednak znacznie droższe i trudno dostępne. Dlatego też wiele osób rezygnuje z niego na rzecz bardziej tradycyjnych elementów wyposażenia wnętrz, jak umywalka nablatowa, umywalki podblatowe czy wpuszczone w blat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 1 =